Koroonaviiruse tõkestamiseks kasutatavad meetmed Pärnus ja tema osavaldades

Pärnu linnavalitsuse pressiteade

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga kutsus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius täna hommikul kokku linnavalitsuse kriisikomisjoni, kes kehtestas meetmed koroonaviiruse tõkestamiseks Pärnu linnas ja tema osavaldades.

„Me ei tohi kaotada pead ja tekitada paanikat. Peame säilitama selge mõistuse ja rakendama meetmeid viiruse leviku tõkestamiseks. Pärnu linnas pole praeguseks tuvastatud ühtegi nakatunut, kuid meie inimesi on vaja kaitsta,“ rõhutas linnapea.

Kosenkranius kutsus üles käituma rahulikult, mitte tekitama paanikat ja vältima olukordi, kus inimesed võivad üksteist nakatada. „Kaubandusettevõtted ja poeketid on kinnitanud, et toiduainete varud on piisavad ja tarneahelad töötavad ning ajutisi probleeme esineb vaid kaupade etteveoga, sest teatud esmatarbekaupu ja toiduaineid ostetakse tavapärasest kordi rohkem. Pärnu linna kriisikomisjon on otsustanud rakendada meetmed üksnes haiguse leviku tõkestamiseks,“ selgitas Kosenkranius.

Eakate hooldekodudes on kehtestatud külastuskeeld.

Esmaspäevast sulgetakse Pärnu Sotsiaalkeskuse üksused aadressidel Metsa 10 (eakate päevakeskus), Riia mnt 70 (puuetega inimeste keskus) ja Paikusel, Tiigi 2 asuv päevakeskus. Ühtegi avalikku üritust seal ei toimu, küll teenindatakse Riia mnt 70 puuetega inimesi igapäevaelu toetamise teenusel ning päeva- ja nädalahoiu teenusel.

Eakate koduteenused jätkuvad. Täiskasvanute varjupaik jääb avatuks, kuid varasemast hoolikamalt jälgitakse hügieeninõudeid. Haigusnähtudega isikud eraldatakse. Varjupaigas saab ka päevasel ajal viibida.

Laste turvakodu tegutseb edasi, järgitakse hügieeninõudeid. Laste perekodud on külalistele suletud.

Sulgemised on kehtestatud kuni 30. märtsini, misjärel otsustatakse sulgemise pikendamine või lõpetamine.


Eelmine
Infotund mittetulundusühingutele
Järgmine
Oluline info eakatele eriolukorra ajal!

Sellel postitusel on 6 vastust

rmNXAcKJqb
wtmpKToVBje
18. aprill 2020
POWFMRaqpHb
ecqHaFkNCVvys
18. aprill 2020
nsHvMYFmIVi
HhCfGaizUqpmkS
29. mai 2020
hEeUCdFSZjoPN
MZrKQFPnDYHNm
29. mai 2020
ZEtQcxBFYIhDu
CjOlqxzdDVsE
5. juuli 2020
kheWUTMsn
QyBmuzbYkF
5. juuli 2020
Email again: